خوش آمدید

چارتر به معنی اجاره کردن هتل، قطار یا هواپیما به صورت دربست است. مثلا اجاره تمام یا بخشی از صندلی های یک هواپیما و یا یک مسیر در مدت زمان مشخص که به آن پرواز چارتری می گویند. این نوع بلیط ها توسط آژانسها و شرکتهای چارترکننده خریداری می شوند به همین دلیل تعیین قیمت ها در اختیار شرکت های هواپیمایی نیست و شرکت چارتر کننده خودش موظف به قیمت گذاری بلیط ها است و از این رو قیمت بلیط های چارتری متغیر است. نکته مهمی که در مورد بلیط های چارتری وجود دارد این است که وقتی یک آژانس مسافرتی بلیط چارتر خریداری می کند در واقع آن پرواز را در زمانی مشخص و با میزان هزینه ای کمتر پیش خرید می کند و این مسیر برای او از طرف ایرلاین مربوطه گارانتی می شود. در این مواقع تحت هر شرایطی اگر پرواز چارتری خالی بماند یا شرکت چارترکننده به هر دلیلی نتواند تمامی بلیط هایش را به فروش برساند، هزینه به عهده آژانس چارتر کننده است از این رو گاهی اوقات در ایام خلوت تر که هنوز همه بلیط ها به فروش نرفته هرچه به زمان پرواز نزدیک تر می شویم قیمت بلیط های چارتری هم کمتر می شود تا میزان ضرر را به کمترین مقدار ممکن کاهش دهد.

از طرف دیگر در پروازهای چارتری طرف شما شرکت چارترکننده است و ایرلاین مریوطه فقط مجری پرواز است همچنین مسئولیت حمل و نقل داخلی و بین المللی، لوازم و کالاها و همچنین تاخیر در پرواز، لغو پرواز و... به عهده ایرلاین است و چارتر کننده در این موارد مسئولیتی ندارد.

مزایای بلیط چارتر:

مهم ترین مزیت بلیط های چارتری برای مسافران این است که با اندکی صبر و جستجو کردن می توانند بلیط مورد نظر خود را با بهترین و کم ترین قیمت از شرکت های چارتر کننده خریداری کنند و این شرکت ها برای اینکه ضرر نکنند معمولا قیمت ها را با کمترین میزان سود در نظر می گیرند. بلیط ها و تورهای لحظه آخری نیز اشاره به همین بلیط های چارتری دارد که با قیمتی بسیار مناسب تر به فروش می رسند، تا صندلی های هواپیما یا اتاق های هتل اجاره شده تحت هیچ شرایطی خالی نماند. همچنین مزیت دیگر این بلیط ها این است که تاریخ و زمان آن از قبل مشخص شده و مشکلاتی نظیر نبود بلیط و پر بودن خطوط پروازی و... را ندارد.

معایب بلیط چارتر:

یکی از مهم ترین معایت بلیط های چارتری این است که هنگامی که یک بلیط چارتری می خرید معمولا تحت هیچ شرایطی دیگر نمی توانید آن را استرداد کنید یا حتی تاریخ آن را عوض کنید یا اگر هم این امکان را داشته باشید، میزان جریمهبسیار بالا است و گاهی معادل هزینهی خود بلیط تمام میشود. به طوریکه اگر به هر دلیل حتی ترافیک و اتقاقات پیش بینی نشده از پرواز جا بمانید کل پول بلیط چارتر سوخت می شود. این بلیط ها غیرقابل کنسلی، غیرقابل تغییر نام، غیر قابل تغییر تاریخ می باشند.

یکی دیگر از معایب بلیط های چارتری این است که قیمت بلیط کودک تخفیف ندارد و هزینه آن همانند بزرگسال محسوب می شود. بلیط چارتر تنها برای نوزادان زیر دوسال ارزانتر است و قیمت آن دهدرصد بهای بلیط بزرگسالان حساب می شود.

همچنین مورد بعدی این است که قیمت بلیط های چارتری در فصول شلوغ سال و هنگامی که تقاضای سفر بیشتر است چندان مقرون به صرفه نیست و قیمت آن با پرواز های سیستمی تفاوت زیادی ندارد. برای مثال هنگام نوروز و تابستان که اکثر مردم به مسافرت می روند، آژانس ها و هتل ها مسافران خود را دارند و به همین دلیل قیمت ها نه تنها کمتر نیست بلکه در برخی موارد نیز می تواند بیشتر هم باشد. اما هنگامی که سفرتان امکان تغییر تایم یا کنسلی دارد، بلیط های سیستمی گزینه بهتری خواهد بود. مورد بعدی این است که اگر قصد سفر در فصول پرتردد را داشته باشید این امکان وجود دارد که نتوانید بلیط چارتر برای تعداد مورد نظرتان را خریداری کنید.

تفاوت بلیط چارتر با بلیط سیستمی:

هنگام خرید بلیط هواپیما معمولا دو گزینه پیش رو داریم یکی پرواز های چارتری و دیگری پرواز های سیستمی. برخلاف بلیط های چارتری، بلیط سیستمی به بلیط هایی گفته می شود که اگر مستقیما از ایرلاین ها و یا از آژانس های گردشگری خریداری شوند، قیمت مشخصی دارند. بنابراین معمولا این بلیط ها به نسبت بلیط های چارتری قیمتشان بالاتر است.

ایرلاین ها با توجه به امکانات و شرایط، هر ساله مسیر های پروازی مشخصی دارند که طبق این برنامه ریزی، مسیر های هفتگی و ماهانه را مشخص و قیمت گذاری می کنند که به این پرواز ها، پروازهای سیستمی می گویند. این پروازها زمان و هزینه مشخصی دارند و شما می توانید از چند ماه قبل بلیط خود را خریداری کنید و هزینه اش را بپردازید و بعد با توجه به شرایط سفرتان اگر لازم بود زمان پروازتان را تغییر دهید و یا اگر قادر به رفتن به سفر نیستید، بلیط خود را با پرداخت درصد کمی از مبلغ به عنوان جریمه پس دهید و بقیه پول خود را دریافت نمایید.

این در حالی است که در پروازهای چارتری امکان تغییر زمان یا پس دادن بلیط وجود ندارد و در این شرایط بلیط مسافر سوخت خواهد شد. بنابراین اگر از برنامه سفر خود مطمئن هستید و برنامه تان امکان کنسلی و تغییر زمان ندارد بلیط چارتری برای شما گزینه خوبی خواهد بود چون می توانید با قیمت مناسب تری بلیط خریداری کنید. یکی دیگر از تفاوت های بلیط سیستمی با چارتری این است که قیمت آن با توجه به شرایط سنی مسافر تغییر می کند و بهای بلیط برای گروه های سنی بزرگسال، کودک و نوزاد متفاوت است. به صورتی که بلیط بزرگسالان گران تر و بلیط نوزادان از همه ارزان تر است و بلیط کودکان 2 الی 12سال با تخفیف 50 تا 70 درصدی محاسبه می شود ولی در پرواز های چارتری قیمت بلیط تنها برای کودکان زیر 2 سال (بدون صندلی) همانند بلیط های سیستمی به صورت 10 درصد بلیط بزرگسال محاسبه می شود و سایر سنین قیمت های یکسانی دارند و مثلا هزینه بلیط یک کودک 4 ساله با پدر و مادرش به یک اندازه محاسبه می شود پس اگر می خواهید خانوادگی و با چندین کودک سفر کنید بلیط چارتری چندان برایتان مناسب و مقرون به صرفه نخواهد بود مگر اینکه با نزدیک شدن به زمان پرواز بلیط با قیمت بسیار مناسب پیدا کنید.

انواع چارتر:

پرواز های چارتری به دو نوع چارتر یا اجاره کامل و چارتر یا اجاره صندلی تقسیم می شوند.

چارتر یا اجاره کامل (Full Charter)

هنگامی که کلیه صندلی های یک هواپیما در مدت زمانی مشخص توسط یک شرکت چارتر کننده اجاره می شود به آن چارتر کامل می گویند.

چارتر یا اجاره صندلی (Seat Charter)
هنگامی که تعداد محدودی از صندلی های یک هواپیما در مدت زمانی مشخص توسط یک شرکت چارتر کننده اجاره می شود به آن اجاره صندلی می گویند.

که این نوع از چارتر خود به سه بخش تقسیم می شود که عبارتند از:
1. سیت چارتر به صورت شناور (اجاره شناور صندلی)
در سیت چارتر شناور،تعداد مشخصی از صندلیهای هواپیما را در یک مسیر پرواز و در طول دورهای مشخص، به صورت رفت و برگشت توسط چارتر کننده به فروش میرسد.
2. سیت چارتر بک تو بک (Back To Back) (اجاره صندلی رفت و برگشت)
در سیت چارتر بک تو بک، تعداد مشخصی از صندلیهای هواپیما در یک مسیر پرواز مشخص رفت و برگشت توسط چارتر کننده به فروش میرسد.
3. سیت چارتر به صورت مشخص (Block Seat) (اجاره صندلی های مشخص شده)
در سیت چارتر بلاک سیت، تعداد مشخصی صندلی با تاریخ مشخص را در یک مسیر و برای یک پرواز مشخص، به صورت رفت و برگشت توسط چارترکننده به فروش میرسد.

ویژگی پروازهای چارتری ایرپلین تیکت :

با توجه به اینکه وب سایت رمی گشت تنها گردآورنده اطلاعات و فروشنده بلیط پروازهای چارتری است، مسئولیت قیمت گذاری بلیط، صدور قطعی بلیط (وجود نام مسافرین در لیست پرواز) و شرایط و مقررات کنسلی بلیط بر عهده صادرکننده (همان چارترکننده) می باشد. کارمزد ما از فروش بلیط پروازهای چارتری بابت جستجو و نمایش یکجای ارزانترین پروازهای چارتری، فراهم سازی امکانات خرید آنلاین بلیط، درخواست صدور قطعی بلیط از صادرکننده (همان چارترکننده)، ارسال بلیط برای مسافرین و در صورت بروز مشکلات پیگیری و برخورد با صادرکننده (همان چارترکننده) است.

درمورد بلیط های چارتری از مسافر خواسته می شود حتما بلیط خود را چاپ کنند و همراه خود داشته باشند اما بلیط پروازهای سیستمی الکترونیکی بوده و الزامی به چاپش نمی باشد. در صورت بروز هرگونه مشکل در فرودگاه مهر بلیط توسط دفتر شرکت هواپیمایی جهت پیگیری های بعدی الزامی است.

در صورت عدم انجام سفر در موعد مقرر توسط مسافر استرداد بلیط چارتری امکان پذیر نبوده و طبق قوانین مبلغی بازگردانده نخواهد شد.

در صورتی که پرواز توسط شرکت هواپیمایی به هر دلیلی لغو شود و یا تاخیر اعلام شده بیشتر از دو ساعت باشد و مسافر با اعلام به دفتر مستقر در فرودگاه از مسافرت منصرف شود کل بهای بلیط بازگردانده می شود و اگر قبل از ساعت پرواز نیز تغییر برنامه بیش از 2 ساعت توسط آژانس صادرکننده بلیط یا دفتر مرکزی ایرلاین طی تماس تلفنی به مسافر اعلام شود، مسافر حق درخواست ابطال بلیط و استرداد 100 درصد بهای پرداختی را دارد.

پرداخت رزرو کننده تنها به معنی درخواست خرید توسط ایشان بوده و خرید بلیط پس از دریافت بلیط ها از طریق ایمیل، پیامک یا فکس قطعی خواهد شد. با توجه به گستردگی تامین کنندگان، تفاوت و ناهماهنگی سیستم ها و اختلالات شبکه ای، در برخی مواقع ممکن است درخواست خریدی توسط تامین کنندگان پذیرش نشود یا خطایی در نمایش ظرفیت خالی و قیمت پروازهای آنها رخ دهد.

درصد جریمه ها و قوانین کنسلی پروازهای چارتر:
شرایط کنسل کردن در پرواز های چارتری متفاوت است و با توجه به چارتری بودن پرواز، کنسلی بلیط تنها از طریق چارترکننده امکان پذیر می باشد. برای کنسلی بلیط چارتری خود از سامانه ایرپلین تیکت با شماره تلفن 09365337116 تماس بگیرید! پس از هماهنگی با شرکت میزان درصد جریمه را به شما اعلام می کنیم. این درصد جریمه بر اساس شرایط و مقررات هر چارترکننده متفاوت است به گونه ای که ممکن است حتی درخواست کنسلی شما پذیرش نشود. با اطلاع از درصد جریمه چنانچه قصد کنسلی داشتید، ما امور مربوط به کنسلی را از طریق چارترکننده برای شما انجام خواهیم داد و پس از آن مبلغ باقیمانده را به شما استرداد خواهیم کرد.

استرداد اعتباری در لحظه انجام خواهد شد اما استرداد واریزی در مدت یک الی سه روز کاری انجام می شود.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.